Takhle jsem si to nějak představoval, když jsem vymýšlel zadání. Existuje stovka správných řešení, tohle je příklad, jak by to mohlo být.
P.S.:Pokud je tam někde chyba, je to zásadně z nepozornosti
Pozor na to, náš E-R modelář v Chenově notaci má označení kardinalit obráceně než UML. Zkuste si v modeláři nakreslit dvě entity spojené 1:N vztahem. Poté si změňte zobrazení na zbývající dvě notace (Binary model, UML) a uvidíte rozdíly.
Je nutno se zamyslet nad problémem. Dá se předpokládat, že opatření jsou pro všechny lety do stejné destinace stejná. Tím, že letu určíte destinaci, přiřadíte i potřebná opatření/doporučení. To znamená, že vztah někam jinam než k Destinaci není moc dobře. Výjimkou může být, pokud evidujete u pasažérů, zdali např. mají vízum.
Obdobným problémem může být i vztah let-pasažér. Zde je nutné posadit pasažéra do letu. Pokud to uděláte do letadla, znamenalo by to, že použité letadlo určuje pasažéry, což rozhodně není pravda. Jinak to může být s personálem, i když tam bych je k letadlu taky nedával (ale nejsem manažer letecké společnosti).
Jazykové schopnosti nelze vyjádřit více atributy (angličtina, němčina apod.) pro letušku. Při přidání nového jazyka by bylo potřeba měnit DB schéma. Nejsprávnější řešení je samostatná entita.
Stejným případem jsou opatření/doporučení.
Bez atributů entita postrádá smysl. Bez primárních klíčů nelze digram ani zvalidovat. Uvědomte si, že zde primární klíč jednoznačně identifikuje entitu. Je nutné zvolit správnou kombinaci atributů, aby ta unikátnost dávala smysl. Jako univezální řešení se nabízí tradiční identifikační číslo.
~~DISCUSSION~~